Yabancı Öğretmenler Türkiye yi Tercih Ediyor 09 Kasım 2012

İngilizce eğitimi veren kurumlara önceden az sayıda ve kalitesiz yabancı öğretmen başvururken dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz sonucu, son dönemde, akademik kariyere sahip çok sayıda öğretmen Türkiye'ye gelmek için kuyruğa giriyor. Bu da yabancıdan ingilizce öğrenmek isteyenler için yurt dışına gitmeden kaliteli ingilizce eğitimi alma fırsatını arttırıyor. Kriz ve işsizlik nedeniyle dünya genelinde pek çok sektörde alışılmadık durumlar yaşanıyor. İngilizce öğrenim sektörü de böyle bir durumu yaşıyor. 

Eskiden Türkiye’ye gelecek yabancı öğretmen lerin uçak biletlerini alıp yol harçlığını eğitim kurumları gönderirken şimdi ise kendileri uçağa atlayıp geliyor, iş görüşmelerini bizzat yapmak istiyorlar. 

Yalnızca sayı değil kalite de artıyor. Eskiden yurt dışında hiç bir yerde iş bulamamış yabancı öğretmen ler Türkiye deki eğitim kurumlarına başvururken şu anda çok iyi kariyere sahip, kaliteli ve doktora düzeyindeki adaylar başvuruyor. Türkiye'de yabancı öğretmenden ingilizce ders almak kolaylaşıyor. Çok daha profesyonel ve kaliteli öğretmenin gelmesi ingilizce eğitim sektörünün gelişimi için önemli bir adım..

Cem Oğraş

www.fluentprofessionals.com